2016 r. - Zobacz aktualności
ZDOBĄDŹ GRANT W RAMACH FUNDUSZU WYSZEHRADZKIEGO
Zapraszamy do lektury broszury informacyjnej o Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim i grantach naukowych, jakie można dzięki niemu zdobyć.
Celem Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego – MFV (International Visegrad Fund) jest wspieranie współpracy między państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz ich wspólnej reprezentacji w państwach trzecich.
Cele te realizowane są poprzez wspieranie finansowe działań z zakresu promocji i rozwoju:
• współpracy kulturalnej;
• wymiany naukowej, badań naukowych i współpracy w dziedzinie edukacji;
• wymiany młodzieży;
• współpracy przygranicznej;
• turystyki.
Broszura zawiera szczegółowe informacje o Funduszu oraz krótką charakterystykę każdego z oferowanych konkursów grantowych, wraz z kluczowymi danymi i odnośnikami do stron źródłowych.
Najbliższe terminy naboru wniosków:
1 grudnia 2016 oraz 1 marca 2017 dla Visegrad Grants
15 kwietnia 2017 dla Strategic Grants
Data opublikowania: 2016-10-13 Nr 22
POLONEZ 3 - WSPÓŁPRACUJ Z ZAGRANICZNYMI NAUKOWCAMI W MURACH UJK!
15 września 2016 r. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs POLONEZ 3 – jest to konkurs adresowany bezpośrednio do naukowców przyjeżdżających z zagranicy (obcokrajowców lub Polaków przebywających od dłuższego czasu poza granicami swojego kraju), którzy w formie stażu chcą prowadzić badania naukowe w obszarze badań podstawowych w polskich jednostkach, takich jak uniwersytety. Z drugiej strony, adresatami konkursu są też wyżej wspomniane jednostki, dla których przyjęcie w swoje mury naukowca z zagranicy jest doskonałą okazją do rozwoju swojego potencjału naukowo-badawczego, a dla kadry opiekującej się takim stażystą jest to szansa na rozwój kariery naukowej, uczestnictwo z badaniach zagranicznego stypendysty i uzyskanie dodatkowych środków na swoją działalność.
Jeśli znają Państwo naukowca z dowolnego kraju na świecie, którego chcieliby Państwo zaprosić do prowadzenia badań w murach UJK, wspólnie zbudować zespół naukowy i uczestniczyć w tych badaniach – konkurs POLONEZ jest idealnym rozwiązaniem.
Jeśli chcieliby Państwo dopiero poszukać takiego naukowca - Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą oferuje swoje wsparcie.
Zapraszamy do zapoznania się z broszurką promującą konkurs zawierającej wszelkie kluczowe informacje.
Data opublikowania: 2016-10-13 Nr 21
ZOSTAŃ EKSPERTEM KOMISJI EUROPEJSKIEJ
Zapraszamy do rejestrowania się w bazie danych ekspertów Komisji Europejskiej oceniających wnioski składane w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020.
Więcej informacji o tym dlaczego warto zostać ekspertem, jakie zadania należy wypełniać oraz gdzie można dokonać rejestracji znajdą Państwo w naszej broszurce informacyjnej poniżej.
Zachęcamy do lektury i zgłaszania swoich kandydatur!
Data opublikowania: 2016-05-10 Nr 20
SPOTKANIE INFORMACYJNE "DZIAŁANIA MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W RAMACH HORYZONTU 2020 - MOŻLIWOŚCI FINANSOWANIA BADAŃ DLA POCZĄTKUJĄCYCH I DOŚWIADCZONYCH NAUKOWCÓW"
12 kwietnia br. w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się spotkanie informacyjne pn. „Działania Marii Skłodowskiej-Curie w ramach Horyzontu 2020 – możliwości finansowania badań dla początkujących i doświadczonych naukowców”, zorganizowane przez Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą. Spotkanie dedykowane było wszystkim pracownikom naukowym i naukowo-dydaktycznym oraz uczestnikom studiów doktoranckich, bez względu na etap kariery naukowej. Prowadziła je Magdalena Chomicka, ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE z siedzibą w Warszawie.
Przeczytaj o wydarzeniu na stronie UJK
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez eksperta KPK, która została szczegółowo omówiona podczas spotkania. Zawarty w niej materiał to cenny zestaw informacji dla wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem, a przede wszystkim dla przyszłych wnioskodawców.
Data opublikowania: 2016-04-20 Nr 19
NABÓR WNIOSKÓW NA POLSKO-NIEMIECKĄ I POLSKO-PORTUGALSKĄ WYMIANĘ OSOBOWĄ NAUKOWCÓW
Zapraszamy do składania wniosków w ramach dwóch nowych konkursów na wymianę osobową naukowców w latach 2017-2018 pomiędzy Polską a Niemcami i Portugalią, realizowanymi na podstawie Programów Wykonawczych zawartych między RP a powyższymi krajami.
Poniżej zamieściliśmy zestawienie zawierające najważniejsze informacje o konkursach, sposobie finansowania, podstawowych wymogach formalnych, a także niezbędne linki do stron źródłowych, na których znajdą Państwo więcej szczegółowych informacji na temat wybranej inicjatywy.
Międzynarodowa wymiana osobowa naukowców jest dziś bardzo istotnym czynnikiem w ocenie dorobku naukowego każdego naukowca, ale również – od 2017 roku – będzie jednym z parametrów przy przeprowadzaniu oceny potencjału naukowego jednostki naukowej (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 października 2015 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym, § 10, pkt. 3).
Rozporządzenie
Poza tym, mobilność naukowca jest idealną (i często jedyną) okazją do nawiązania nowych partnerstw międzynarodowych i rozwijania swojej kariery naukowej na szczeblu ponadregionalnym, co przekłada się na skuteczne pozyskiwanie grantów ze wszelkich źródeł finansowania.
Data opublikowania: 2016-04-20 Nr 18
ZDOBĄDŹ GRANT W RAMACH FUNDUSZU WYSZEHRADZKIEGO - TO PROSTE!
Zapraszamy do lektury broszury informacyjnej o Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim i grantach naukowych, jakie można dzięki niemu zdobyć.
Celem Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego – MFV (International Visegrad Fund) jest wspieranie współpracy między państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz ich wspólnej reprezentacji w państwach trzecich.
Cele te realizowane są poprzez wspieranie finansowe działań z zakresu promocji i rozwoju:
• współpracy kulturalnej;
• wymiany naukowej, badań naukowych i współpracy w dziedzinie edukacji;
• wymiany młodzieży;
• współpracy przygranicznej;
• turystyki.
Broszura zawiera szczegółowe informacje o Funduszu oraz krótką charakterystykę każdego z oferowanych konkursów grantowych, wraz z kluczowymi danymi i odnośnikami do stron źródłowych.
Data opublikowania: 2016-04-20 Nr 17
POLONEZ 2 - WSPÓŁPRACUJ Z ZAGRANICZNYMI NAUKOWCAMI W MURACH UJK!
15 marca 2016 r. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs POLONEZ 2 – jest to konkurs adresowany bezpośrednio do naukowców przyjeżdżających z zagranicy (obcokrajowców lub Polaków przebywających od dłuższego czasu poza granicami swojego kraju), którzy w formie stażu chcą prowadzić badania naukowe w obszarze badań podstawowych w polskich jednostkach, takich jak uniwersytety. Z drugiej strony, adresatami konkursu są też wyżej wspomniane jednostki, dla których przyjęcie w swoje mury naukowca z zagranicy jest doskonałą okazją do rozwoju swojego potencjału naukowo-badawczego, a dla kadry opiekującej się takim stażystą jest to szansa na rozwój kariery naukowej, uczestnictwo z badaniach zagranicznego stypendysty i uzyskanie dodatkowych środków na swoją działalność.
Zapraszamy do zapoznania się z broszurką promującą konkurs, zawierającą wszelkie kluczowe informacje.
Data opublikowania: 2016-03-17 Nr 16
PŁATNE STAŻE ZAGRANICZNE DLA NAUKOWCÓW UJK
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej INDYWIDUALNYCH GRANTÓW BADAWCZO-SZKOLENIOWYCH (INDIVIDUAL FELLOWSHIPS) w ramach działań Marii Skłodowskiej-Curie w Horyzoncie 2020.
Aby obejrzeć prezentację należy kliknąć w poniższy link:
https://prezi.com/c79gpjsbnqfa/indywidualne-granty-badawczo-szkoleniowe-individual-fellowships/
a następnie:
- rozpocząć prezentację poprzez kliknięcie na migające na niebiesko pole ze strzałką w prawo
- kliknąć w to samo pole, aby przewijać do kolejnych slajdów (można też do tego celu użyć prawego kursora klawiatury)
- można powiększyć prezentację poprzez uruchomienie opcji FULLSCREEN w prawym dolnym rogu (aby powiększyć slajd, który się ukaże można użyć opcji ZOOM IN po prawej stronie ekranu, następnie kliknąć strzałkę w prawo, aby przesuwać slajdy lub użyć scrolla w myszce)
- ikonka z domem po prawej stronie ekranu ustawia nas na pierwszym slajdzie prezentacji.
Data opublikowania: 2016-03-10 Nr 15
ROZWIŃ KARIERĘ ZAWODOWĄ W ZAGRANICZNEJ FIRMIE
Zapraszamy do lektury załączonej broszury dot. możliwości współpracy z zagranicznym przedsiębiorstwem w jego siedzibie, odbycia serii szkoleń zagwarantowanych przez Komisję Europejską, a co za tym idzie – rozwinięcia swojej kariery zawodowej poprzez zdobycie nowych doświadczeń w sektorze pozaakademickim.
Data opublikowania: 2016-02-23 Nr 14
PROJEKT W HORYZONCIE 2020? - ZOSTAŃ PARTNEREM!
Horyzont 2020 proponuje rewelacyjne warunki rozwoju i zdobywania cennego doświadczenia i know-how nie tylko koordynatorom, ale również PARTNEROM konsorcjalnym. Dowiedz się czym różnią się te stanowiska w projekcie i co można zyskać zostając partnerem w Horyzoncie 2020.
Data opublikowania: 2016-01-29 Nr 13
INVENTORUM - FACEBOOK DLA NAUKOWCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW
Eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji – PIB (OPI PIB), instytucji posiadającej największą bazę danych o polskiej nauce, stworzyli INVENTORUM - portal społecznościowy dla naukowców i przedsiębiorców. Jesli chcesz dowiedzieć się więcej o tym serwisie oraz o tym, jak można skorzystać na nim w swojej pracy naukowej - zapraszamy do lektury interaktywnej broszury reklamowej o INVENTORUM!
Data opublikowania: 2016-01-26 Nr 12
MENTORING W RAMACH HORYZONTU 2020 DLA UJK
Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą UJK informuje, że 3 grudnia 2015 r. JM Rektor Jacek Semaniak podpisał „Deklarację chęci uczestnictwa w działaniach mentoringowych KPK”, dzięki której Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i jego pracownicy zostali objęci działaniami mentoringowymi w ramach Programu Horyzont 2020, świadczonymi przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, z siedzibą w Warszawie.
Działania mentoringowe są związane z uczestnictwem pracowników UJK w Programie Horyzont 2020 i ich głównym celem jest szeroko rozumiane wsparcie potencjalnych wnioskodawców. Mentoring jest dla pracowników uczelni doskonałą okazją i szansą na zdobycie wiedzy, praktycznych wskazówek i informacji w zakresie tworzenia wniosku do H2020, co stanowi nieocenione wsparcie w tym procesie.
Data opublikowania: 2016-01-07 Nr 11
2015 r. - Zobacz archiwum
DODATKOWE DOFINANSOWANIA DLA WNIOSKODAWCÓW W H2020!
7 grudnia 2015 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę przeznaczonych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą. Na jego mocy, wnioskodawcy w Programie Horyzont 2020 będą mogli starać się o m.in. dofinansowanie aż do 90% wartości wkładu własnego w międzynarodowych projektach badawczych oraz o dodatkowe finansowanie kosztów wynagrodzeń osób zaangażowanych w projekt. Szczegóły poniżej.
Data opublikowania: 2015-12-16 Nr 10
HORYZONT 2020 - OD POMYSŁU DO GRANTU
MATERIAŁY INFORMACYJNE DO POBRANIA
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi, zaprezentowanymi i omówionymi przez prelegentów podczas seminarium „Horyzont 2020 – od pomysłu do grantu”, które odbyło się 11 grudnia br. w Bibliotece Uniwersyteckiej. Poniżej mogą Państwo pobrać prezentacje Pani Joanny Niedziałek – eksperta z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, która przedstawiła ogólne informacje o Horyzoncie 2020 oraz dokumentację konkursową, a także prezentację Pani Agnieszki Kowalskiej – eksperta z firmy ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, która opowiedziała ze szczegółami jak w praktyce stworzyć konsorcjum i z sukcesem napisać wniosek aplikacyjny.
Data opublikowania: 2015-12-15 Nr 9
ZAPROSZENIE
W imieniu JM Rektora Jacka Semaniaka Dział Nauki UJK zaprasza na Seminarium pn. „Horyzont 2020 – od pomysłu do grantu”, które odbędzie się 11 grudnia 2015 r. o godz. 10.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach, Sala Konferencyjna nr 1.35 (parter), ul. Świętokrzyska 21E.
W załączeniu znajdą Państwo pełną treść zaproszenia oraz agendę spotkania.
ZAPRASZAMY!
Data opublikowania: 2015-11-27 Nr 8
Jeśli do tej pory procedura składania wniosków na projekty badawcze w Programie Horyzont 2020 wydawała się Państwu zbyt skomplikowana, zawiła i niedostępna, Dział Nauki UJK przygotował graficzny schemat ścieżki aplikacyjnej w Horyzoncie 2020. Schemat ten w prosty i zwięzły sposób pokazuje drogę, jaką musi pokonać aplikant, aby uzyskać grant na swoje badania naukowe – drogę wcale nie tak skomplikowaną i niezrozumiałą, jak się mogło wydawać. Wręcz przeciwnie – schemat udowadnia, że procedura aplikacyjna w Programie Horyzont 2020 jest prosta, klarowna i pozbawiona zbędnej biurokracji od samego początku – wystarczy mieć pomysł na projekt i (jeśli wymaga tego dany konkurs) znaleźć odpowiednich partnerów.
Schemat został opatrzony stosownymi komentarzami, aby ułatwić zrozumienie poszczególnych jego elementów. Jest również interaktywny – wystarczy najechać myszką na wybrane pola graficzne, aby znaleźć się na stronie internetowej danej instytucji lub wysłać wiadomość do Działu Nauki.
Zapraszamy do zapoznania się ze schematem, odwiedzenia serwisów w nim wspomnianych, aktywnego poszukiwania partnerów do projektu i składania wniosków w Horyzoncie 2020!
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z Działem Nauki. Udzielimy wszelkich informacji oraz – jeśli zdecydują się Państwo na przygodę z Horyzontem, pomożemy przejść przez procedurę aplikacyjną.
Data opublikowania: 2015-11-10 Nr 7
Dział Nauki UJK przypomina o możliwości wypełnienia i przesłania ANKIETY ZAINTERESOWAŃ BADAWCZYCH, która pozwoli nam na sprawniejsze wyszukiwanie ofert współpracy zagranicznej, ściśle dostosowanych do – „skrojonych na miarę” - Państwa potrzeb, w ramach Programu Horyzont 2020. Takie wsparcie znacznie zwiększy szanse na znalezienie idealnego partnera zagranicznego i udział w ciekawym projekcie badawczym, a co za tym idzie – uzyskanie grantu na swoje badania.
Anglojęzyczni badacze mogą pobrać ankietę również w języku angielskim.
Department of Science reminds You about the possibility of filling in and sending the RESEARCH INTERESTS QUESTIONNAIRE, which – within Horizon 2020 - will allow us for searching for foreign cooperation offers more effectively, so that they are adjusted – “tailored” – to Your needs. Such a support will significantly increase Your chances for finding an ideal foreign partner and taking part in an interesting research project and, as a result, obtaining a grant for Your research.
English-speaking researchers can download the questionnaire also in the English version.
Data opublikowania: 2015-10-27 Nr 6
Komisja Europejska ogłosiła nowe konkursy na lata 2016-17 w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020. W załączniku znajduje się zestawienie wybranych konkursów w obszarze Działania „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan” oraz w obszarze Działań Marii Skłodowskiej-Curie (zagraniczne stypendia dla naukowców).
Wszystkie konkursy i wszelkie informacje oraz dokumentacja z nimi związane znajdują się na portalu KE pn. Participant Portal:
Link do strony »
O pozostałych konkursach mogą Państwo poczytać na stronie:
Link do strony »
Jeśli będą Państwo mieli jakiekolwiek pytania lub zainteresują Państwa inne konkursy z zakresu Działania „Zdrowie”, które nie zostały ujęte w zestawieniu, zapraszam do kontaktu z Działem Nauki UJK pod nr tel.: 41 349 73 39 lub
e-mail:
agnieszka.bygar@ujk.edu.pl
Data opublikowania: 2015-10-26 Nr 5
W imieniu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Dział Nauki UJK zaprasza pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych na międzynarodowe SPOTKANIA BROKERSKIE poświęcone tematyce innowacji społecznych w ramach Programu Horyzont 2020. Spotkania odbędą się 19 listopada 2015r. w Wiedniu w Austrii.
Dowiedz się więcejData opublikowania: 2015-10-23 Nr 4
15 września 2015r. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs POLONEZ 1 – jest to konkurs adresowany bezpośrednio do naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania naukowe w obszarze badań podstawowych w polskich jednostkach, takich jak uniwersytety. Z drugiej strony, adresatami konkursu są też wyżej wspomniane jednostki, dla których przyjęcie w swoje mury naukowca z zagranicy jest doskonałą okazją do rozwoju swojego potencjału na naukowo-badawczej arenie międzynarodowej i uzyskanie dodatkowych środków na swoją działalność.
Dowiedz się więcejData opublikowania: 2015-10-16 Nr 3
Komisja Europejska z dniem 13 października 2015r. opublikowała Programy Pracy na lata 2016-2017 dla Programu Horyzont 2020, w ramach których już niebawem będą ogłaszane nowe konkursy na międzynarodowe projekty badawcze. Jeśli chcieliby Państwo wziąć udział w takim projekcie, zdobyć grant, rozwinąć swoją karierę zawodową i w tym celu poszukują Państwo partnerów do współpracy, Dział Nauki UJK zaprasza do wypełnienia ankiety zainteresowań badawczych.
Dowiedz się więcejData opublikowania: 2015-10-14 Nr 2
Dział Nauki zaprasza pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych na SPOTKANIA BROKERSKIE poświęcone Programowi Horyzont 2020 - największemu w historii programowi finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, które odbędą się 4 listopada 2015 r. w Rydze na Łotwie. Spotkania Brokerskie są doskonałą okazją do podzielenia się pomysłami na nowe projekty badawcze oraz znalezienia zagranicznych partnerów do współpracy i tworzenia konsorcjów, zarówno z sektora akademickiego, jak i pozaakademickiego.
Dowiedz się więcejData opublikowania: 2015-10-09 Nr 1